Novinky a zajímavosti

Zavádění vodíkové mobility ve městě Ústí na Labem

Projekt byl 30. 11. 2023 předložen do 2. výzvy – Strategické projekty Ústeckého kraje – Operačního programu Spravedlivá Transformace.

Bavorsko – český vodíkový networking

Ústí nad Labem – U příležitosti mezinárodní konference Hydrogen Days 2023 v Praze uspořádalo Bavorské zastoupení 28. března networkingové setkání pod názvem: „Bavorsko-český networking v oblasti vodíku: budování přeshraniční spolupráce pro užitková vozidla a autobusy s vodíkovým pohonem“.

Představení vodíkového autobusu Solaris Urbino 12 Hydrogen

Ústí nad Labem – Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. veřejnosti představil vodíkový autobus Solaris Urbino 12.

Den plynové mobility

Ústí nad Labem – Dne 7. 9. 2022 se konala v areálu Pražské plynárenské v Praze 4 – Michle, akce s názvem Den plynové mobility.

H2 FÓRUM Ústeckého kraje – Příležitost pro transformaci

Ústí nad Labem – Ve dnech 26. 9 2022 - 27. 9. 2022 se na univerzitní půdě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) uskutečnilo mezinárodní fórum, týkající se možnosti využívání vodíku v blízké budoucnosti.

Rozvoj vodíkové mobility ve městě Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Německý zmocněnec pro zelený vodík navštívil Ústecký kraj.

Vodík a MHD v Ústí nad Labem

Vodíková mobilita může výrazně přispět k ekologizaci dopravy a tím ke zvýšení kvality života a snížení dopadů na životní prostředí. Bude znamenat snížení závislosti ČR na ropě. Z těchto důvodů je vodík zahrnut v Národním akčním plánu čisté mobility.

Vodíkové autobusy

Ústí nad Labem – Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. jako první v České republice vybral dodavatele autobusů na vodík.