Dopravní podnik města Ústí nad Labem

Nová autobusová linka ze sídliště Skalka, opatření v Mojžíři prozatím zůstanou

30. 08. 2023

Nová autobusová linka ze sídliště Skalka, opatření v Mojžíři prozatím zůstanou

Dopravní podnik města Ústí nad Labem vyhodnotil po necelém měsíci provozu změny dopravní obslužnosti v oblasti Neštěmic a sídliště Mojžíř. Od 31. července jezdí linka číslo 57 v úseku OD Květ – Mojžíř pod dohledem asistentů přepravy a městské policie, cestující bez platného dokladu se do vozu nedostanou. „Opatření splnilo účel, v běžném provozu zcela odpadly útoky na řidiče, což bylo naší prioritou. Vozy už nemusí po každé směně procházet generálním úklidem a podařilo se eliminovat cestující bez platných jízdních dokladů,“ přibližuje výkonná ředitelka DPmÚL Simona Mohacsi. Zároveň zdůrazňuje, že změna byla zcela nevyhnutelná. „Pokud bychom k této změně nepřistoupili, reálně hrozilo, že by Mojžíř zůstal bez obsluhy MHD úplně. Řidiči na původní lince už odmítali jezdit,“ vysvětluje ředitelka.

Trolejbusové linky číslo 51 a 58 tak budou nadále jezdit na sídliště Skalka, autobus číslo 57 mezi stanicemi OD Květ a Mojžíř. Zároveň se začátkem školního roku končí v celém městě letní provoz a celá ústecká MHD se od 4. září vrací do běžného mimo prázdninového provozu. „Samozřejmě v jízdních řádech zohledňujeme dopravní špičky, aby se cestující dostali do a ze zaměstnání či do školních zařízeních,“ vysvětluje za DPmÚL náměstek výkonné ředitelky pro dopravu Roman Pospíšil.

V praxi to znamená, že ve špičkách bude dopravní obslužnost Neštěmic prostřednictvím linek MHD v obou směrech zajištěna každých cca 8 minut. Co se týče návaznosti linky 57 do Mojžíře na příjezd trolejbusových linek 51 nebo 58 do neštěmické zastávky OD Květ a v opačném směru návaznosti odjezdu trolejbusů 51 a 58 z této zastávky na příjezd autobusu 57 z Mojžíře, budou přestupní časy v případě drtivé většiny spojů do 5 minut. „Obrazně řečeno šlo o hašení požáru, aby vůbec nějaký spoj do Mojžíře jezdil. Stále ale trváme na tom, že nejlepším řešením by bylo zavedení celodenního nástupu předními dveřmi v celém městě. To by výrazně snížilo počet cestujících bez platného jízdního dokladu a zajistilo by všeobecné zvýšení bezpečnosti
ve vozidlech MHD. Volám po tom už mnoho let
,“ říká starostka městského obvodu Ústí nad Labem – Neštěmice Yveta Tomková.

Nově také začne ze sídliště Skalka jezdit nová autobusová linka číslo 74 až do Všebořic a bude spojovat desítku školských zařízení a obchodních center. „O tuto linku jsme velmi stáli. Pojede přes Krásné Březno, Severní Terasu, kolem Masarykovy nemocnice až k obchodnímu centru ve Všebořicích. Především obyvatelům, kteří pracují třeba v nemocnici, a také seniorům velmi usnadní cestování. Bez přestupu se obyvatelé Neštěmic pohodlně dostanou až do nemocnice nebo do všebořických nákupních center,“ dodává starostka Tomková. 

v Ústí nad Labem dne 30. srpna 2023 za DPmÚL a.s. Jana Dvořáková, tisková mluvčí