Dopravní podnik města Ústí nad Labem

Dětský den otevřených dveří

13. 06. 2023

Ústí nad Labem – V sobotu 10. června 2023 pořádal Dopravní podnik města Ústí nad Labem již 8. Dětský den otevřených dveří.

Brány všebořické vozovny se otevřely pro veřejnost v 9:00 hodin, kde už byly pro děti a ostatní návštěvníky připraveny soutěže, prohlídka areálu či vozového parku a mnoho dalších atrakcí.

,,Na informačním stánku děti dostávaly hrací kartičky, kde byla zobrazena loga 32 soutěžních stanovišť. Po splnění minimálně 16 aktivit dostalo každé dítě tašku s dárečky a sladkým občerstvením,“ uvedla Jana Dvořáková, organizátorka akce.

Pro děti byl připraven také doprovodný program. Návštěvníci si mohli například sednout za volant některého z vystavených vozidel, podívat se, jak vypadá ostrých zásah PČR nebo jak IZS vystřihává zraněného z osobního automobilu při dopravní nehodě. Děti si mohly zaskákat na skákacích hradech nebo si vymalovat masku na obličej. Na památku se mnozí nechali vyfotit u fotostěn, v dětském trolejbusu nebo přímo ve fotokoutku. Vystoupení plné originálních tvarovacích balónků si připravila Balónková Evička. Přichytána byla i taneční vystoupení, vystoupení mažoretek a mnoho dalších zajímavých atrakcí.

,,Samozřejmě jsme ani v letošním roce nezapomněli na dospěláky a ti si mohli zasoutěžitve vědomostním kvízu o lety vrtulníkem, které do soutěže věnovala spol. Fly Heli. Návštěvníci dále soutěžili o rodinné vstupné na Bezva fest – největší rodinný festival v ČR, dále o vstupenky do plaveckých bazénů na Klíši a v Brné nebo superprémiové krmivo od spol. Platinum. Velkou pochvalou pro nás bylo prohlášení jednoho tatínka, který nám sdělil, že jeho syn se na dětský den otevřených dveří naší společnosti těší více než na Vánoce,“ uvedla Simona Mohacsi, výkonná ředitelka DPmÚL.

Bohatý program přilákal rekordní počet návštěvníků. ,,Velice nás těší zájem o naši akci a chtěl bych touto cestou poděkovat zaměstnancům naší společnosti, kteří akci připravili, ale také ostatním účastníkům, kteří měli připravené soutěže a po celou dobu se dětem věnovali. Celá tato akce by se nemohla uskutečnit bez partnerů, kterým děkujeme za poskytnutí sponzorských darů,“ uvedl Igor Babík, místopředseda představenstva DPmÚL.

Dětský den otevřených dveří byl pořádán ve spolupráci se statutárním městem Ústí nad Labem.

V Ústí nad Labem dne 13. června 2023 za DPmÚL a.s. Jana Dvořáková, tisková mluvčí