Logo DPmÚL

Změna cen jízdenek v doplňkovém prodeji u řidiče

15. 05. 2013
Od 1. června zaplatí cestující za to, že si jízdenky zakoupí až po nástupu do MHD, příplatek. Jízdenky zlevněné budou u řidiče nově stát 15 Kč a plnocenné 25 Kč. Časová i zónová platnost zůstává stejná. Ostatní ceny jízdného se nemění.

Důvodem ke zvýšení cen jízdenek u řidiče je skutečnost, že řada cestujících vyčkává s nákupem jízdenky až do vozu. „ Nejčastěji se s tím setkáváme bohužel v místech, kde jsou k dispozici jízdenky v předprodejích nebo v automatech na výdej jízdenek. To pak zdržuje odbavení vozů v zastávkách a dochází ke zpožďování spojů. Zavedením příplatku chceme tento rozrůstající se fenomén omezit, “ uvádí Magda Pejšová, tisková mluvčí DPmÚL.

Cestující mají řadu možností si jízdní doklad zakoupit před nástupem do vozidel MHD. Kromě dvou předprodejních míst Dopravního podniku města Ústí nad Labem a dvaceti automatů na výdej jízdenek, jsou jízdenky k dostání také u 195 smluvních partnerů Dopravního podniku po celém městě. Velmi výhodné je pro cestující placení jízdného prostřednictvím SMS jízdenky. Vzhledem k tomu, že dopravní podnik vysoutěžil nového provozovatele služby SMS jízdenka, bude již od 1. června placení jízdného prostřednictvím SMS jízdenek výhodné i pro něj. Navíc si cestující nově budou moci přes mobil zakoupit i celodenní jízdenky, a to jak plnocenné za 80 Kč, tak zlevněné za 40Kč.

Vzory nových "řidičovských jízdenek" platných od 1. 6. 2013