Logo DPmÚL

Tisková zpráva

17. 06. 2016
Dětský den otevřených dveří v Dopravním podniku města Ústí nad Labem a.s. zaznamenal rekordní počet návštěvníků

11. června byl pro děti i dospělé připraven Dětský den otevřených dveří v trolejbusové vozovně Všebořice. I přes mírně nepříznivé počasí a občasný déšť byl zájem o tuto akci obrovský. Návštěvníci začali přicházet do areálu již před desátou hodinou a během celého dne zájem neustával.

„Jelikož okolo deváté hodiny ranní ještě mírně mrholilo, čekali jsme, že zájem o akci bude rozhodně menší než v loňském roce. Mile nás překvapilo, že letošní Dětský den otevřených dveří zaznamenal rekord, co se týče návštěvnosti“. Uvedl výkonný ředitel společnosti Ing. Libor Turek, Ph.D.

Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. připravil pro návštěvníky spoustu zábavy. Již tradičně byla připravena celá řada sportovních stanovišť pro děti. Součástí akce byl také křest nových vozidel Georgije Fibicha a STK Gebert. Zájemci si mohli prohlédnout zázemí dopravního podniku, včetně haly na údržbu trolejbusů, seznámit se s prováděnými  rekonstrukcemi trolejbusů, vyzkoušet tzv. bidlování a práci odtahové služby. V rámci programu proběhlo i vystoupení aerobic clubu Domu dětí a mládeže.

„Součástí akce byla i osvěta a vědomostní kvízy. Jelikož jsme od 1. ledna 2016 vstoupili do Integrovaného dopravního systému Dopravy Ústeckého kraje DÚK - cestující nyní může jet na jednu jízdenku vícero dopravci, proto jsme na akci pozvali i České Dráhy, Bus Line a Arrivu Teplice. Rovněž jste mohli navštívit informační stánek Krajského úřadu“.  Doplnil náměstek pro dopravu Ing. Milan Šlejtr.

Program byl opravdu bohatý, svoji techniku předvedl hasičský záchranný sbor, Policie ČR vystoupila se svými psovody. Návštěvníci si mohli vyzkoušet snímání otisků prstů, prozkoumat policejní zásahová vozidla včetně motorek. Seznámit se s policejní Tatrou a zastříkat si s vodním dělem na cíl. Děti si mohly vyzkoušet různá sportovní stanoviště, která byla připravena ve spolupráci s našimi ústeckými sportovními kluby. Své dovednosti si děti otestovaly například u basketbalového koše, s florbalovou nebo hokejovou holí, házenkářskou střelbou na bránu, střílení z luku nebo ve výstroji amerických fotbalistů Blades.

Pro dospělé byla připravena soutěž o měsíční platinové členství do T-Clubu a vstupné do Pampalánie. Program zpestřily i další atrakce jako gyroskop, bungee running, malování na obličej, lukostřelba, závodní simulátory a stánek s drony. Bezpečnost v praxi si mohli děti vyzkoušet na dopravním hřišti Městské policie.

Soutěžilo se o hodnotné ceny, které věnovali sponzoři a partneři Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s. Velké poděkování také patří organizátorům a všem zaměstnancům dopravního podniku, kteří se akce zúčastnili a pomáhali při jejím zrodu.