Logo DPmÚL

Tisková zpráva

13. 06. 2022
Dětský den otevřených dveří

Ústí nad Labem – V sobotu 11. června 2022 pořádal Dopravní podnik města Ústí nad Labem
již 7. Dětský den otevřených dveří.

Brány všebořické vozovny se otevřely v 9:00 hodin, kde už byla pro děti a ostatní návštěvníky připravena spousta soutěží, prohlídka areálu či vozového parku, mnoho dalších atrakcí a překvapení.

,,Na informačním stánku děti dostávaly hrací kartičky, kde byla zobrazena loga 27 soutěžních stanovišť. Po splnění minimálně 15-ti aktivit dostalo každé dítě tašku s dárečky a sladkým překvapením,“ uvedla Jana Dvořáková, organizátorka akce.

Pro děti i dospělé byl připraven také bohatý doprovodný program plný her a soutěží.  Každý účastník se mohl na památku vyfotit u našich nových fotostěn v podobě dopravních prostředků MHD, sednout si za volant některého z vystavených vozidel nebo dětského trolejbusu, zaskákat si na skákacích hradech, podívat se, jak vypadá ostrý zásah PČR nebo jak Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje vyprošťuje zraněné z osobního automobilu při dopravní nehodě. Vystoupení plné originálních tvarovacích balónků si připravila Balónková Evička. Přichystána byla také taneční vystoupení roztleskávaček a mažoretek Domu dětí a mládeže, představení různých sportů a mnoho dalších zajímavých atrakcí, kterých bylo tentokráte tolik, že je ani nejde všechny vyjmenovat.

,,Samozřejmě jsme ani v letošním roce nezapomněli na dospěláky a ti si mohli zasoutěžit ve vědomostním kvízu o telefon Xiaomi Mi 11 lite 5G, který do soutěže věnoval Dopravní podnik města Ústí nad Labem. Dále se soutěžilo o rodinné vstupné na Bezva fest - největší rodinný festival v ČR nebo o super prémiové krmivo od spol. Platinum,“ uvedl Martin Prachař, předseda představenstva DPmÚL.

Bohatý program přilákal rekordní počet návštěvníků. ,,Velice nás potěšil  zájem o naši akci, kterou jsme mohli po dvou letech vládních restrikcí znovu uspořádat. Poděkovat bych chtěla především všem zaměstnancům naší společnosti, kteří akci pro vás perfektně připravili, ale také ostatním účastníkům, kteří měli připravené soutěže a po celou dobu se dětem věnovali. Celá tato akce by se nemohla uskutečnit bez partnerů, kterým patří velký dík za poskytnutí sponzorských darů,“ uvedla Simona Mohacsi, výkonná ředitelka DPmÚL.

Dětský den otevřených dveří byl pořádán ve spolupráci se statutárním městem Ústí nad Labem.

v Ústí nad Labem dne 13. června 2022 za DPmÚL a.s. Jana Dvořáková, tisková mluvčí