Logo DPmÚL

Tisková zpráva

11. 06. 2019
Dětský den otevřených dveří

Dětský den otevřených dveří

Ústí nad Labem – V sobotu 8. června 2019 pořádal Dopravní podnik města Ústí nad Labem Dětský den otevřených dveří u příležitosti 120 let městské hromadné dopravy.

Brány všebořické vozovny se otevřely pro veřejnost v 9:00 hodin, kde už byly pro děti a ostatní návštěvníky připraveny soutěže, prohlídky areálu či vozového parku a mnoho dalších atrakcí.


Bohatý program přilákal rekordní počet návštěvníků.

Na informačním stánku dostávaly děti kartičky, kde byla zobrazena loga 26 soutěžních stanovišť. Po splnění minimálně 13 aktivit dostalo každé dítě tašku s dárečky a sladkým občerstvením s pitím. Pro děti byl připraven také doprovodný program. Návštěvníci se mohli například nechat vyfotit na památku ve fotokoutku, sednout si za volant dětského trolejbusu, zaskákat si na skákacích hradech a mnoho dalších zajímavých atrakcí.


V rámci 120 let městské hromadné dopravy byly pro návštěvníky připraveny historické jízdy zdarma. Mohli se tak svést vyhlídkovou linkou na nejvýše položenou tramvajovou konečnou ústeckých tramvají – konečná Telnice, zavzpomínat si na systém rychlíkových linek MHD v Ústí nad Labem nebo zavzpomínat na tramvaje a ,,čabajky“. Ve spolupráci se Zubrnickou museální železnicí se mohli nechat návštěvníci odvézt na střekovské nádraží, kde přestoupili na turistickou linku do Zubrnic.  Děti dostávaly na památku magnetky, omalovánky či pexesa s motivem 120 let městské hromadné dopravy.


Samozřejmě jsme ani v letošním roce nezapomněli na dospěláky a ti si mohli zasoutěžit ve vědomostním kvízu o vstupenky od T-clubu, Městských služeb, vysílačky a hlavní výhru „Škodu Scala“ na víkend zdarma, kterou na týden věnovala společnost Auto UL a.s.

V rámci celého dne si mohli návštěvníci vyzkoušet v trolejbuse I. etapu elektronického odbavovacího systému, která se spustí 18. června 2019. Zaměstnanci DPmÚL odpovídali na dotazy a názorně ukazovali, jak bude nový systém odbavení fungovat nebo jak bude probíhat revizorská kontrola. První etapu budou moci využívat cestující, kteří si zakupují obyčejné jednotlivé jízdné v hodnotě 18 Kč s platností na 45 minut pro zónu 101 nebo v hodnotě 21 Kč s platností na 60 minut pro zóny 101 - 121/122/171.

Dětský den otevřených dveří byl pořádán ve spolupráci se statutárním městem Ústí nad Labem.


,,Velké poděkování patří nejenom našim zaměstnancům, kteří akci připravili, ale také ostatním účastníkům, kteří měli připravené soutěže a po celou dobu se dětem věnovali. Celá tato akce by se nemohla uskutečnit bez našich sponzorů, kterým patří největší poděkování,“ uvedla Jana Dvořáková, organizátorka akce.