Logo DPmÚL

Tisková zpráva

09. 04. 2018
Časté dotazy k nařízení vlády na slevy v dopravě

Ústí nad Labem – Zákazníci Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s. v posledních několika dnech často volají a zajímají se, jak se nové nařízení vlády, které má platit od 10. června 2018, dotkne cestujících v městské hromadné dopravě a zda slevy
pro důchodce a studenty budou i na linkách DPmÚL a.s. Vzhledem k tomu, že v Nařízení vlády ČR chybí podpora pro linky MHD, může aplikace tohoto nařízení přinést značné problémy zejména v integrované dopravě, kde právě v rámci integrace došlo ke sjednocení cen.

Od 1. ledna 2016 je Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. součástí integrovaného dopravního systému Doprava Ústeckého kraje (DÚK). Všichni dopravci zapojení do systému DÚK se řídí tarifem zřizovatele integrovaného dopravního systému, kterým je Krajský úřad Ústeckého kraje. V tuto chvíli se Krajský úřad i ostatní krajští koordinátoři celou problematikou a nařízením vlády zabývají a budou ještě jednat s ministerstvem dopravy. V současné chvíli tudíž není v silách zaměstnanců naší společnosti zodpovídat na jakékoliv dotazy týkající se nařízení vlády a jeho aplikaci v rámci DÚK do doby, než budou dokončena jednání s ministerstvem dopravy a než Krajský úřad Ústeckého kraje rozhodne, jak se nařízení vlády promítne do tarifu DÚK.

Děkujeme všem zákazníkům za pochopení.