Logo DPmÚL

Tisková zpráva

04. 10. 2020
Mobilní dopravní aplikace DPmÚL

Ústí nad Labem – Dopravní podnik města Ústí nad Labem spouští od 5. října 2020 novou aplikaci, která bude k dispozici pro mobilní zařízení s operačním systém Android nebo iOS.

Dopravní podnik města Ústí nad Labem ve spolupráci se společností Globdata připravil pro cestující veřejnost novou mobilní aplikaci. K dispozici bude pro mobilní zařízení s operačním systémem Android nebo iOS. Stažení této aplikace pod názvem DPMÚL bude bezplatné.

,,Cílem této aplikace je poskytnout co nejvíce informací o městské hromadné dopravě v Ústí nad Labem na jednom místě. Spuštění aplikace, kde bude cestujícím umožněno vyhledat si spojení, zjistit aktuální dopravní informace nebo si zakoupit elektronické jízdenky, je plánováno na začátek října. Do konce roku plánujeme aplikaci ještě postupně zlepšit a rozšířit o další funkcionality, které cestujícímu poskytnou další informace a usnadní jim cestování městskou hromadnou dopravou. Konečným cílem je to, aby aplikace umožnila využívat různé služby a stala se integrátorem mobility“, uvedl Libor Turek, výkonný ředitel společnosti.