Logo DPmÚL

Tisková zpráva

06. 12. 2019
Pekelná jízda aneb Mikuláš v MHD

Ústí nad Labem – 5. prosince 2019 si Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. připravil pro děti akci „Pekelná jízda aneb Mikuláš v MHD.“

,,I v letošním roce jsme pro děti připravili Mikuláše v MHD. Pekelný trolejbus byl letos vyzdoben do čertovských barev a vládli mu tam čerti, na které ze svého křesla dohlížel Lucifer. Ten měl připravenou Knihu hříchů, která už od počátku byla plná neřestí dětí, za kterými se pak vydal na dlouhou cestu po ústeckých ulicích. Na děti se těšili nejen pekelníci, ale i andílci spolu s Mikuláši, kteří měli za hezkou říkanku nebo básničku pro děti připravenou bohatou sladkou nadílku, celou akci blíže představila Jana Dvořáková.

,,Každoročně se snažíme přijít s něčím novým a letošní rok není výjimkou. Poprvé v Ústí nad Labem jezdí vánočně osvětlený trolejbus, který jsme mohli realizovat za podpory našich obchodních partnerů. S trolejbusem se mohou cestující svézt během celého prosince, kdy bude nasazován na pravidelné linky,“ uvedl Ing. Libor Turek, Ph.D., výkonný ředitel společnosti.

Celá akce se hlavně dětem moc líbila a tak i v příštím roce se do ústeckých ulic vydá pekelný trolejbus s pekelníky, andílky a Mikuláši.

,,Za vnitřní výzdobu děkujeme nejenom zaměstnancům společnosti, ale především žákům I. stupně Základní školy Ústí nad Labem, E. Krásnohorské 3084/8, příspěvková organizace, fakultní základní škola s bilingvní výukou a rozšířenou výukou jazyků,“ uvedla Jana Dvořáková, tisková mluvčí.