Logo DPmÚL

Slavnostní křest trolejbusů

24. 07. 2015
Dopravní podnik města Ústí nad Labem využil plánované výluky trolejbusového provozu a ve čtvrtek 23. července 2015 představil veřejnosti ve vozovně Všebořice všech 20 trolejbusů, které byly dosud zakoupeny v rámci IPRM Mobilita – Obnova vozového parku trolejbusů.
„Seskupit na jedno místo v jeden den všechny nově pořízené trolejbusy – to se podaří skutečně jen výjimečně a jednou za dlouhý čas. Využili jsme proto plánovanou výluku trolejbusového provozu a připravili pro naši cestující veřejnost další z řady křtů nových vozů. A aby to bylo pestřejší, shromáždili jsme pro ně všech dosavadních 10 vozů Škoda 27 Tr Solaris a 10 vozů Škoda 28 Tr Solaris a pozvali nové i stávající patrony, abychom tak ukázali, která ze jmen sportovních osobností a oddílů mají tu čest vozit naše vozy,“ představil akci ing. Radek Chobot, výkonný ředitel Dopravního podniku.

Foto: P. Šašek

Tuto slávu si nenechala ujít ani primátorka města Ústí nad Labem ing. Věra Nechybová, dále předseda představenstva Dopravního podniku ing. Josef Matějka, kterému sekundovali člen představenstva Dopravního podniku ing. Zdeněk Bureš
a Pavel Vodseďálek, místopředseda dozorčí rady Dopravního podniku. Po boku ing. Radka Chobota jsme mohli vidět ing. Tomáše Pavla, personálního manažera Dopravního podniku, náměstkyni pro ekonomiku a obchod ing. Simonu Mohacsi, ing. Milana Šlejtra, náměstka pro dopravu a provozně technického náměstka ing. Jiřího Randáka.

Jaké je nejoblíbenější číslo dresu v České republice, co to je ve sportu kanár a kde ho můžu získat, kdy a kde se konal hokejový turnaj století, kdo je autor vršovického „dloubáčku“ – tyto otázky a další položil František Chlada, vedoucí Informačního a zákaznického centra Dopravního podniku, v daný den moderátor akce, oběma hostům nejvzácnějším – paní primátorce a panu předsedovi představenstva.

„Oba byli výborní a nezbývá mi než prohlásit – pět z pěti, oba dva“, okomentoval dosažené výsledky obou sportovců František Chlada.


Foto: P. Šašek

Celého dne se zúčastnili stávající patroni a tak jsme mohli vidět Martina Štěpánka, mistra světa v hokeji, Ladislav Husárika, světového medailistu v boxu, Fabiánu a Sebastiána Bytyqi, úspěšné kick boxery, Josefa Rajcherta, držitele stupně technické výkonnosti VI. DAN v karate. Nechyběl ani Jaroslav Dědek, mistr Evropy ve sportovní střelbě, Lenka Kulovaná, úspěšná krasobruslařka, několikanásobná mistryně republiky, za Radovana Fořta, cyklistu, se přišla podívat jeho maminka Eva.

Do široké rodiny patronů jsme v tento den přivítali za sportovní osobnosti Stanislava Pelce, fotbalového internacionála, který pokřtil svůj vůz spolu s ing. Matějkou. Miroslav Müller, mistr republiky v judu a Pavel Vodseďálek, to byla další dvojice.,,Chobot pokřtil Myšáka“ – tak okomentoval svou dvojici ing. Chobot, který křtil vůz spolu s Rudolfem Myšákem, mezinárodním mistrem republiky v judu a držitelem III. DAN v umění aikido. Bladesmobil – takovou přezdívku od svých patronů okamžitě dostal vůz, který spolu s ing. Burešem pokřtil tým amerických fotbalistů SC Blades. Tři brankářky, dva pivoti, křídlo a trenérka – v této sestavě spolu s ing. Šlejtrem pokřtili svůj vůz mladé házenkářky z oddílu HK Spartak Ústí nad Labem.

„Dlouho jsme přemýšleli, kdo bude mít tu čest pokřtít svůj vůz za přítomnosti paní primátorky, nakonec padla volba na oddíl ústeckých karatistů sdružených pod svým šéftrenérem Mgr. Josefem Rajchertem v oddílu Shotokan Klub Rajchert. Oddílem prošlo za dobu jeho působení přes dva a půl tisíce sportovců, vyrostlo zde pět mistrů světa v karate a jejich motto „Uvaž pásek, neber drogy“ plně vystihuje podstatu našeho projektu „Hledáme patrony nových vozů“, kterým chceme oslovit mladé lidi a přitáhnout je tak ke sportu“ uvedl František Chlada.

Foto:  V. Blažek

Všem křtům zdatně sekundovala a dárečky patronům předávala ing. Jitka Lišková, projektová manažerka dodávky nových trolejbusů ze společnosti Škoda Plzeň.

„Jsme potěšeni, že se sportovcům snaha zviditelnit jejich oddíly touto formou líbí, podporuje jejich aktivity a my recipročně očekáváme pomoc od nich a rádi bychom začali realizovat projekt zatím s pracovním názvem „Když na sport, tak MHD“. Primárním cílem projektu je podpořit návštěvnost sportovních zařízení, sekundárním nabídnout ve zvýšené míře našim občanům pohodlné, finančně příjemné a ekologické cestování. Věřím, že nově pořizované vozy k tomu nemalou mírou přispějí. Koneckonců – projekt „Hledáme patrony nových vozů“ je ve své polovině, aktuálně nám jezdí se jmény sportovců 27 vozů, (20 trolejbusů, 7 CNG autobusů). Zbývá dokřtít zbylých 29 vozů (6 trolejbusů, 23 CNG autobusů). Již teď můžu prozradit, že se můžeme těšit na další sportovní osobnosti a oddíly. Petr Rosol, mistr světa v ledním hokeji, Jana Kulhavá, mistryně světa v biatlonu, Iva Brettová, úspěšná judistka, Jakub Seibert, vicemistr světa ve stolním tenisu, Gabriela Zámečníková a Karel Cao Hung, oba mistři světa v karate, to jsou další sportovní osobnosti, které přivítáme do rodiny patronů. Svůj vůz budou mít i ústečtí fotbalisté, hokejisté, florbalisté, volejbalisté a další. A protože ne každý má šanci a možnost sportovat, rozhodli jsme se prezentovat touto formou i ústecké zájmové kroužky, protože každá aktivita, která naplní volný čas mladých lidí je vítaná a my jí rádi tímto projektem podpoříme,
“ dodal na závěr František Chlada.