Logo DPmÚL

Poslední křest šesti trolejbusů Škoda 28 Tr Solaris

04. 11. 2015
Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. „pokřtil“ posledních 6 z celkem 26 nových trolejbusů pořízených v rámci IPRM Mobilita – Obměna vozového parku.

V areálu vozovny Všebořice se odehrála včera derniéra projektu „Hledáme patrony nových trolejbusů“, kdy hlavní roli obsadil nevidomý plavec Míra Smrčka, který se stal posledním z patronů nově pořízených trolejbusů.


Foto: P. Berounský

„Životní a sportovní příběh Mirka Smrčky donutí člověka k hlubokému zamyšlení a k uvědomění si toho, co jsou vlastně životní lapálie. Rozhodně stojí za to, se o Mirkův příběh zajímat. Je to příběh bojovníka, nevidomého plavce, občana města Ústí nad Labem a po dnešku (a to můžu hrdě prohlásit) i skvělého posledního patrona našich nových trolejbusů“ představil Mirka Smrčku František Chlada ze Zákaznického centra Dopravního podniku. „A protože mluvíme o příběhu, tak náš dvorní fotograf Petr Berounský nafotí Mirka Smrčku, v různých životních situacích, které jako nevidomý musí zvládat a který formou fotografií budeme prezentovat v jeho voze ústeckým cestujícím,“ doplnil František Chlada.


Tým projektu s pane Smrčkou

„Je to skvělý nápad, moc se mi líbí. Stejně tak se mi líbí celý projekt, protože během křtů vozů může každý návštěvník akce vidět sportovní hvězdy na vlastní oči, může si s nimi potřást rukou, vyfotit se, prohodit pár slov. Žádná Wikipedie, Facebook či televize. Přenos naživo.“ Tato slova pronesla pravidelná účastnice křtů primátorka města Ústí nad Labem ing. Věra Nechybová, která tak přinesla nový pohled na projekt a která se zároveň stala spolukřtitelkou vozu Mirka Smrčky. 


Foto: B. Černá

Další dvojice vytvořili Iva Brettová, judistka, několikanásobná mistryně republiky, které asistoval náměstek výkonného ředitele Dopravního podniku pro dopravu ing. Milan Šlejtr z Dopravního podniku a poslední sportovní osobnost pokřtili společně ing. Pavel Havránek, místopředseda představenstva Dopravního podniku společně s tatínkem hokejového mistra světa Petra Rosola.


Foto: B. Černá

„Jsem rád, že to kluk dotáhl takhle daleko a že se stal mistrem světa v hokeji,“ pronesl dojatý otec Petra.


Foto: B. Černá

Veliký ohlas měl vůz, který nese jméno úspěšných členek navštěvujících Aerobic Club Junior Ivany Mrňákové.


Foto: DPmÚL

„Teď bude pišťando grando,“ okomentoval nadšení přítomných dívek František Chlada. Dívkám sekundoval Pavel Dufek, náměstek primátorky města Ústí nad Labem, a všechny musely slíbit, že budou jezdit jen v MHD.


Foto: B. Černá

„Já mám radši kolektivní sporty, ale na atletiku se s chutí podívám v televizi, když je třeba olympiáda,“ odpověděl na dotaz týkající se oblíbenosti atletických disciplín ing. Libor Turek, Ph.D., výkonný ředitel Dopravního podniku, který spolu s šéftrenérem ústeckých atletů Alexejem Lesnikem pokřtili vůz prezentující oddíl USK Provod.

 

„Michal (Michal Bednařík, trojskokan, patron vozu č. 83, pozn. autor) pilně trénuje, Bára Špotáková vypráví o ústeckém nápadu a já zvu všechny děti, aby se na nás přišly podívat, jsme oddíl zaměřený právě na děti“
představil svůj oddíl návštěvníkům křtu Alexej Lesnik.

Foto: B. Černá

„Florbal je český název pro původní anglický floorbal,“ osvětlil přítomným Vladimír Štorek, předseda oddílu ústeckých florbalistů, který přivedl své dva hráče v slušivých dresech a který spolu s ing. Simonou Mohacsi, náměstkyní pro ekonomii a obchod, pokřtil “svůj“ vůz. „A přeji našemu trolejbusu stejně jako Iva Brettová hodně kilometrů bez nehod a hodně spokojených a voňavých cestujících.“

Tato a jiná přání zněla na všech křtech nových trolejbusů, které začaly 17. září 2014 a včera měly své velké finále. Celému aktu včerejších křtů zdatně asistovaly zástupkyně dodavatele trolejbusů, Mgr. Tereza Hajná a ing. Jitka Lišková ze společnosti Škoda Plzeň.

26 nových krásných vozů se nyní může pyšnit jmény slavných, jmény úspěšných a jmény oddílů, které naplňují volný čas našich dětí a mladých lidí.

Jeden mladý, či spíše malý človíček, byl včera také účastníkem křtu, jmenuje se Míša a miluje trolejbusy. Spolu s maminkou nám ho představila ústecká zastupitelka Mgr. Renata Zrníková, A protože se blíží čas Vánoc a Míša je skutečným fandou Dopravního podniku, dostane pod stromeček zvláštní dárek. Bude V.I.P. hostem vozovny Všebořice, připravíme pro něj All Inclusive program, všechno si vyzkouší, na všechno si bude moci sáhnout a určitě si odnese spoustu zážitků, nových kamarádů a věříme, že i krásných dárečků.


Foto: DPmÚL

„Pane řediteli, ruku na to, fotografové, prosím o dokumentaci. Míšo, slibujeme, že co jsme dohodli, splníme,“ potvrdili rukoudáním vše řečené František Chlada a ing. Libor Turek, Ph.D.

„Trolejbusy měly včera svojí derniéru, ale ještě pořád zbývá doplnit jména sportovců a sportovních oddílů na 15 CNG autobusů, které taktéž v letošním roce výrazně obohatily vozový park Dopravního podniku. Již teď se můžeme těšit na ústecké volejbalisty, fotbalisty a další známé sportovní osobnosti. Věříme, že sportovci a zástupci sportovních oddílů ocení snahu Dopravního podniku toto formou prezentovat jejich sportovní aktivity a že recipročně najdeme způsob další spolupráce. Naším společným cílem je docílit stavu, kdy návštěvník sportovního utkání, který přicestuje MHD, obdrží vždy něco navíc. To je zase naše meta, meta Dopravního podniku, ke které se chceme v příštím roce maximálně přiblížit,“ dodal na závěr slavnostního aktu František Chlada.