Logo DPmÚL

Nový autobus byl představen cestujícím

22. 03. 2012
Slavnostní představení nového autobusu Irisbus Iveco Citelis 18 m s pohonem na CNG proběhlo ve středu 21. 3. 2012 na ústeckém Mírovém náměstí.

Možnost prohlédnout si interiér vozu a zjistit jeho technické specifikace využilo mnoho zájemců, nejen z řad cestujících ústecké MHD. Představení nového vozu pro ústeckou MHD se zúčastnili i zástupci Krajského úřadu Ústeckého kraje. Vůz bude totiž nasazován zejména na linky zajišťující příměstskou dopravu.

Jedná se již o druhý autobus flotily Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s., který je poháněn stlačeným zemním plynem. Tento pohon je pro městskou a příměstskou dopravu výhodný především svými nízkými emisemi a hlučností, a tedy i nižší zátěži pro životní prostředí města. Další nezanedbatelnou výhodou jsou jeho provozní náklady, které jsou zhruba o třetinu nižší než v případě dieslových motorů.

"Osobně považuji CNG pohon za vhodnou ekologickou alternativu konvenčních dieselových motorů. V minulých letech jsme zde vyzkoušeli několik vozidel s tímto pohonem pro ověření jejich jízdních vlastností v náročných podmínkách našeho města. Autobusy v této zkoušce obstály a já doufám, že i my budeme stejně úspěšní s naší žádostí o dotaci na nákup nových plynových autobusů a výstavbu plničky,"  uvedl Tomáš Kraus, výkonný ředitel Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s.

Dopravní podnik totiž už v létě 2010 požádal o finanční podporu projektu "Ekologizace autobusové dopravy v Ústí nad Labem, v rámci tzv. Švýcarských fondů. V případě, že s žádostí  uspěje, nebude již rozvoji plynové trakce MHD v Ústí nad Labem stát nic v cestě.

Úvodní slovo při představování nového autobusu měl výkonný ředitel DPmUL, Tomáš Kraus

 

Slavnostního otevření nového autobusu se chopili Tomáš Kraus a Jakub Jeřábek, vedoucí oddělení dopravní obslužnosti KÚÚK (vlevo)

 

Plošinu pro nástup vozíčkářů vyzkoušeli i ti nejmenší z účastníků