Logo DPmÚL

Nové trolejbusy obohatily vozový park

26. 02. 2015
Dalších 7 z celkově 26 nových trolejbusů zakoupených v rámci IPRM Mobilita – Obnova vozového parku trolejbusů bude brzy sloužit našim cestujícím.

„Jedná se tentokrát o dva čtyřdveřové nízkopodlažní 18metrové trolejbusy značky Škoda 27 Tr Solaris, a dále o pět 15metrových plně nízkopodlažních třídveřových trolejbusů Škoda 28 Tr Solaris, „ uvedl Ing. Radek Chobot, výkonný ředitel Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s.".

„Nové trolejbusy jsou dovybaveny povinným označením, aby tak splňovaly požadavky kladené na provoz v rámci Dopravního podniku města Ústí nad Labem a v dohledné době začnou brázdit ústecké silnice. Každý z nich bude jezdit opět pod patronací slavné ústecké sportovní osobnosti, v tomto případě půjde tak trochu o rodinnou sešlost, protože vůz č. 617 bude mít čest vozit jméno Bohumil Němeček starší, olympijský vítěz a mistr Evropy v boxu a vůz č. 412 pokřtí jeho syn, Bohumil Němeček mladší, boxer, mistr republiky. Zajímavé bude představení jedné celé sportovní generace, kdy patronem vozu č. 414 bude judistka Nikola Vápeníková, mistryně republiky, dále její maminka Jana Vápeníková, rozená Kulhavá, mistryně světa v biatlonu, ta má vůz č. 415 a poslední v řadě bude Nikoly babička a Jany maminka, paní Bedřiška Kulhavá, zástupkyně atletiky, která je mnohonásobná mistryně republiky v běhu na středních tratích. Konečně vůz č. 616 bude mít za patrona mistra sportu Ladislava Husárika, držitele bronzové medaile z mistrovství světa v boxu, a vůz č. 413 je určen pro Radovana Fořta, tentokrát půjde o cyklokros a horská kola, Radovan je účastník olympijských her a několikanásobný mistr republiky v těchto disciplínách,“ představil další plány Dopravního podniku Ing. Radek Chobot a dodal na závěr: „Nezbývá než popřát novým vozům mnoho štěstí a věřit, že budou věrně sloužit a vzorně vozit naší cestující veřejnost“.