Logo DPmÚL

Nákup kupónu na MHD z pohodlí domova

07. 11. 2017
Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. spouští nový ,,SEJF eSHOP” pro nákup časových kupónů

Díky spuštění nového e-shopu na adrese www.kupony.dpmul.cz odpadne cestujícím nutnost návštěvy zákaznického centra.  Registraci a nákup časových kupónů budou moci lidé nově realizovat z pohodlí svého domova přes internet. Nová služba tak doplní aplikaci SEJF pro chytré mobilní telefony, která v rámci hromadné dopravy slouží cestujícím již čtyři roky.

Aplikace má jednu velkou výhodu, kterou cestující nepochybně ocení. Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. při ztrátě tištěného časového kupónu nevystavuje duplikáty. Oproti tomu při ztrátě elektronicky zakoupeného jízdného cestující o svůj časový kupón, a tedy i o peníze, nepřijde. V novém telefonu se cestující znovu přihlásí do aplikace SEJF a může cestovat dál.

Cestující, kteří budou chtít uplatnit slevu na jízdné se osobně dostaví s dokladem prokazující nárok na slevu v zákaznickém centru, Revoluční 26, Ústí nad Labem. Zde bude provedena kontrola dokladu a zaznamenán nárok na slevu.

,,Pro cestující je aplikace SEJF výhodnější než SMS, protože cena SMS jízdenky s platností na 60 minut činí 20 Kč, zatím co cena stejné jízdenky zakoupená v SEJFu činí 18 Kč. Další nespornou výhodou je, že jízdenky přes SEJF si mohou zakupovat jak zaměstnanci firem, kteří mají na služebních telefonech blokovanou službu Premium SMS, tak i cizinci, kteří nemají smlouvu s mobilním operátorem působícím na území ČR“, uvedl Ing. Libor Turek, Ph.D., výkonný ředitel společnosti.

Uživatelé SEJFu, kteří si zakupují jednotlivé jízdenky, už nemusejí hledat informaci o tom, kam a jaký kód mají zaslat. Aplikace nabízí pohodlnější platbu díky praktickému využití funkcí smartphonů jako je například geolokace. Ta přístroj najde v daném městě a nabídne relevantní tarify jízdného. K pořízení jízdenky, která je uživateli doručena přímo do SEJFu, pak stačí pouhá 3 kliknutí.

Aplikace SEJF nabízí cestujícím v Ústí nad Labem možnost bezhotovostního a bezkontaktního placení jízdenek, a to jak pro jednotlivou jízdu, tak i pro nákup časových kupónů platných na linkách městské hromadné dopravy a linkách dopravců zapojených do systému Doprava Ústeckého kraje v zóně 101 Ústí nad Labem, mimo linek Českých drah.

Bližší informace o uvedené aplikaci se dočtete na stránkách www.dpmul.cz