Logo DPmÚL

Movember

01. 11. 2018
Podporujte MOVEMBER společně s dopravním podnikem

Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. se společně s dalšími 12 dopravními podniky zapojil do akce MOVEMBER. V měsíci listopadu mohou cestující v Ústí nad Labem vidět na autobusech a trolejbusech kníry a uvnitř vozidel reklamní letáky na podporu kampaně.

Movember je charitativní a každoročně se konající genderově zaměřená akce. Účelem charity je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) – vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November).

Každoroční celosvětová akce je viditelná už na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek. Záštitu poskytuje nadace Movember, jejímž cílem je zvýšení povědomí o nemoci prostaty, o potřebě včasné detekce. Každoroční preventivní prohlídky jsou prvním krokem k určení diagnózy rakoviny a také základním předpokladem účinné léčby.

Tisková zpráva SDP ČR ke stažení zde.