Logo DPmÚL

IPRM Mobilita – Obnova vozového parku trolejbusů

25. 09. 2014
Ústí nad Labem - další dva trolejbusy zakoupené v rámci IPRM Mobilita obohatily vozový park Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s.

„Jedná se opět o třínápravové čtyřdveřové nízkopodlažní kloubové 18metrové trolejbusy značky Škoda 27 Tr Solaris, „ uvedl Ing. Radek Chobot, výkonný ředitel Dopravního podniku města Ústí nad Labem.


Každý z nových vozů je vyroben pro minimálně 145 osob, z toho 50 osob sedících. Pro větší pohodlí cestujících během nastupování a vystupování lze využít funkci tzv.“kneeling“, čili jakési pokleknutí vozu v zastávce, čímž dojde ke snížení výšky nástupní hrany.  Dalším zajímavým bezpečnostním prvkem pro cestující jsou dveře vybavené systémem zajištění proti sevření cestujícího se zpětným otevřením při kontaktu s překážkou. Průchozí prostor uvnitř trolejbusu je zcela bez schodů a u druhých dveří je umístěna manuálně ovládaná plošina pro vozíčkáře.


Vozy této třídy jsou standardně poháněny zadní nápravou, vzhledem ke specifičnosti terénu v Ústí nad Labem budou všechny nově vyráběné vozy nadstandardně a výjimečně vybaveny prostřední hnací nápravou.

Technický popis trolejbusu Škoda 27 Tr Solaris:

délka:  18 000 mm

šířka:  2 550 mm

výška:  3 450 mm

výkon:  240 kW                          

max. rychlost:  65 km/hod             

celkový počet cestujících:  167


„Nové trolejbusy budou dovybaveny povinným označením, aby tak splňovaly požadavky kladené na provoz v rámci Dopravního podniku města Ústí nad Labem a ke konci září začnou brázdit ústecké silnice. Každý z nich bude jezdit opět pod patronací slavné ústecké sportovní osobnosti, jsou pro ně připravena jména jako je Milan Hejduk, olympijský vítěz a držitel slavného Stanley Cupu v ledním hokeji, ten převezme patronát nad vozem č. 611, vůz č. 613 se bude pyšnit jménem Lukáš Konečný, profesionální mistr světa a několikanásobný mistr Evropy v boxu“ představil další plány Dopravního podniku Ing. Radek Chobot a dodal na závěr: „Nezbývá než popřát novým vozům mnoho štěstí a věřit, že budou věrně sloužit a vzorně vozit naší cestující veřejnost“

Trolejbusy s evidenčními čísly 612, 614 a 615 budou dodány do konce roku 2014.