Logo DPmÚL

Dopravní podnik uděloval černým pasažérům „podmíněné amnestie"

19. 05. 2013
Přepravní kontroloři dopravního podniku při noční akci z 18. na 19. května rozdávali černým pasažérům podmíněnou amnestii.

Ta spočívá v tom, že když si hříšníci do pátého pracovního dne koupí minimálně 90 denní předplatní časovou jízdenku pro oblast I. nebo II. a předloží  ji v doplatkové pokladně přepravní kontroly  spolu se zápisem o kontrole a poukazem „podmíněné amnestie“, zaplatí pouze správní poplatek ve výši 50 Kč jako při dodatečném předložení zapomenuté předplatní časové jízdenky.

Akce „podmíněná amnestie“ se v Ústí nad Labem uskutečnila poprvé a vztahovala se na cestující aktuálně přistižené ve dnech, kdy byla vyhlášena. Přepravní kontroloři takzvaným černým pasažérům bez platných cestovních dokladů rozdávali „poukazy" s podmínkami a informovali je o jejich možnostech. Amnestie mohl využít každý, kdo poukaz obdržel.  Noční akce odhalila 53 cestujících bez jízdenky. Kolik cestujících amnestii využije, bude zřejmé po uplynutí 5 pracovních dní.

Za běžných okolností by černý pasažér zaplatil pokutu ve výši tisíc korun. V případě, že cestující zaplatí jízdné a přirážku ve voze v hotovosti bez sepsání zápisu o kontrole snižuje se přirážka na 500 Kč, zaplatí-li ji do 5 kalendářních dnů, snižuje se na 600 Kč, při zaplacení do 15 kalendářních dní je snížena na 700 Kč.  
 
 
 
 Přepravní kontroloři měli plné ruce práce
 
 
Během noci sepsali 53 cestujících bez platné jízdenky 
 
 
 
 Kvůli agresivitě a společenské unavenosti cestujích je při nočních akcích nezbytná asistence POLICIE (městské i státní)