Logo DPmÚL

Dopravní podnik podporuje "Nejmilejší koncert 2012"

22. 05. 2012
V Ústí nad Labem se dne 26. 5. 2012 uskuteční celostátní přehlídka zájmové umělecké činnosti dětí z dětských domovů "Nejmilejší koncert 2012".

Přehlídku zájmové umělecké činnosti dětí z dětských domovů, dětských domovů se školou, popř. dětských diagnostických ústavů a výchovných ústavů pod názvem „Nejmilejší koncert“ každoročně pořáda Federace dětských domovů ČR.

Celostátní finálová přehlídka se koná od 18:30 26. 5. 2012 v Ústí nad Labem v Severočeském divadle. Tomuto již nesoutěžnímu finále předcházejí regionální kola, která pořádají jednotlivá zařízení pro výkon ústavní výchovy. Děti v nich usilují o prestižní postup prostřednictvím každoročně hodnotnějších vystoupení v oborech hudebním, tanečním, muzikálovém a literárně dramatickém. Ve prospěch zmíněné kvality hovoří fakt, že mezi vystupujícími jsou i děti mimořádně nadané, které jsou např. studenty konzervatoří.

Pro účastníky koncertu připravil letošní pořadatel celostátní přehlídky, Dětský domov Ústí nad Labem - Severní Terasa doprovodný program, jehož součástí je i výlet na Větruši.

 K podpoře akce se připojil i Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. a  všechny účastníky sveze lanovkou zdarma.