Logo DPmÚL

Dopravní podnik podpořil vzdělávání dětí na Mediatáboru

04. 11. 2016
V Ústí nad Labem proběhl příměstský podzimní mediální tábor s názvem Mediatábor. Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. podpořil vzdělávání dětí a aktivně se zapojil do programu.
Čtyřdenní nabitý program pro 25 dětí připravil hlavní organizátor akce Martin Dušek, reportér Českého rozhlasu Sever se svým týmem. Během této doby si děti mohly vyzkoušet nejen natáčení videa, vytvořit svoji vlastní televizi, procvičit mluvený a psaný projev, ale nebyly ochuzeny ani o klasický táborový program. Vyvrcholením programu byla stezka odvahy pořádaná v budově Českého rozhlasu a Velké putování městem, které pro děti zprostředkoval Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s.

Děti byly rozděleny do čtyř týmů a soutěžily o hodnotné ceny, které poskytli sponzoři akce, včetně Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s. Zážitky byly opravdu veliké. Z bohatého programu tábora stojí určitě za zmínku cesta městem. „Jednalo se o celodenní soutěž, při které děti v týmech plnily nejrůznější úkoly na stanovištích rozmístěných po celém městě. Děti si při tomto závodě například vyzkoušely práci revizorů v MHD, navštívily trolejbusovou vozovnu ve Všebořicích, seznámily se se starou výpočetní technikou v ústeckém muzeu, překonaly samy sebe, když v zoologické zahradě lovily mince z misky plné moučných červů nebo si v Muzeu civilní obrany na vlastní kůži zkusily, jak postupovat, kdyby přišel chemický útok,“ vysvětluje Martin Dušek.

Mimo Velkého putování městem, děti hledaly různé poklady, řešily rébusy, cvičily se v reportážích, točily videa a prováděly rozhovory. Jejich odvahu pak prověřila stezka, která vedla skrze starodávnou vilu, kde sídlí Český rozhlas Sever. „Vzdělávání dětí je velmi důležité a jsme rádi, že jsme jako Dopravní podnik mohli i v této oblasti pomoci. Nejen že děti cestovaly naší městskou hromadnou dopravou, ale vyzkoušely si práci přepravního kontrolora a práci řidiče při tzv. bidlování a nakonec psaly tiskovou zprávu,“ dodává Ing. Libor Turek, Ph.D., výkonný ředitel společnosti.