Logo DPmÚL

Dopravní podnik města Ústí nad Labem startuje dopravní průzkum

13. 03. 2013
V MHD v Ústí nad Labem proběhne od 19. března do 12. dubna 2013 analýza přepravních vztahů.

Cílem této analýzy je zjištění současné přepravní poptávky pro plánování dopravní obslužnosti v Ústí nad Labem a nejbližším okolí v dalším období. Podklady budou sloužit jednak pro Dopravní podnik, ale také pro objednatele dopravní obslužnosti (Statutární město Ústí nad Labem a Krajský úřad Ústeckého kraje). Analýza bude prováděna dopravním průzkumem přímo ve vozech MHD a na zastávkách formou dotazování.

Stěžejní součástí analýzy přepravních vztahů, kterou pro Dopravní podnik města Ústí nad Labem zpracovává společnost AF- CITYPLAN s.r.o., je průzkum obsazenosti jednotlivých vozidel všech trolejbusových linek a autobusových linek číslo 2, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 18, 19 a 27.  V každém vozidle bude jezdit jeden sčítač, který bude zapisovat počet cestujících v mezizastávkových úsecích každé měřené linky a spoje. V nejvýznamnějších přestupních uzlech se bude zjišťovat pohyb cestujících mezi jednotlivými dopravními prostředky.

Chtěli bychom naše zákazníky požádat o trpělivost a spolupráci, abychom dosáhli společného cíle, a to zkvalitnění přepravních služeb v Ústí nad Labem.