Logo DPmÚL

Dezinfekce vozidel

17. 03. 2020
Dopravní podnik města Ústí nad Labem už od února v době výskytu úplavice zvýšil četnost dezinfekce vozidel.

Všechna vozidla, která vyjela a vyjedou na své kurzy, jsou plošně dezinfikována prostřednictvím desinfekčního prostředku SAVO, dezinfikují se tyče, madla, sedadla, podlahy, tlačítka.

Dále byly pořízeny ozónové generátory. Ozónový generátor je velmi účinné zařízení pro dezinfekci místností i interiérů vozidel všech typů. Vzduch čistí a dezinfikuje. Slouží také k dezinfekci prostor vozidel, kdy likvidují zárodky plísní, bakterie i další zdroje pachových částic. Ozónové generátory slouží také jako výborný likvidátor pachů, kouře a virů.

Od 17. března 2020 se zvýšila četnost dezinfekce vozidel i přímo na konečných zastávkách. Zaměstnanci společnosti po příjezdu vozidla dezinfekčním prostředkem SAVO dezinfikují tyče, madla, sedadla a tlačítka.

Dopravní podniky se zapojily k výzvě k maximální osobní odpovědnosti jednotlivce. Chraňte především sami sebe a svoje blízké a při využívání prostředků veřejné dopravy si zakrývejte nos a ústa. Pokud vlastníte roušku, neostýchejte se ji použít. Ostatním doporučujeme, aby se chránili alespoň šálou nebo šátkem či jinou alternativou. Buďte ohleduplní k sobě navzájem i k našim řidičům.

Pojďte s námi do toho: Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě!