Logo DPmÚL

Dětský den otevřených dveří

13. 06. 2018
V sobotu 9. června 2018 pořádal Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. Dětský den otevřených dveří u příležitosti 30. výročí trolejbusové dopravy.

,,Dětský den otevřených dveří je následníkem akce dne otevřených dveří. Akci jsme přejmenovali z toho důvodu, abychom do vozovny přilákali i nejmenší návštěvníky, kteří mají rádi městskou hromadnou dopravu a o něco jsme jim tento den obohatili soutěžemi,“ přiblížila Jana Dvořáková, tisková mluvčí.


Brány všebořické vozovny se otevřely pro veřejnost v 9:00 hodin, kde už byly pro děti a ostatní návštěvníky připraveny soutěže, prohlídky areálu či vozového parku a mnoho dalších atrakcí. Počasí v ranních hodinách nevypadalo moc příznivě, ale během dopoledních hodin se vše otočilo, vysvitlo sluníčko a nakonec, i přes velké vedro, přilákal bohatý program rekordní počet návštěvníků.

Na informačním stánku dostávaly děti kartičky, kde byly zobrazeny loga 24 soutěžních stanovišť. Po splnění minimálně 12 aktivit dostalo každé dítě tašku s dárečky a sladkým občerstvením s pitím. Také byl pro děti připraven i doprovodný program a dalších více jak 20 mimosoutěžních stanovišť. Návštěvníci se mohli například nechat vyfotit na památku ve fotokoutku, sednout si za volant dětského trolejbusu, svézt se v autíčku, zaskákat si na skákací farmě nebo vylézt po lezecké stěně a mnoho dalších zajímavých atrakcí.

V rámci celého dne se mohli návštěvníci svézt i historickým autobusem ŠL11 po prvních trasách trolejbusové dopravy, právě k již zmíněnému výročí. Cestující dostali nejen informace k historii, ale mohli si i cvaknout jízdenku ve starém strojku, která byla k této příležitosti vyhotovena. Děti dostávaly na památku magnetky, reflexní pásky či balónky s motivem 30. výročí trolejbusové dopravy.

Samozřejmě jsme ani v letošním roce nezapomněli na dospěláky a ti si mohli zasoutěžit ve vědomostním kvízu o vstupenky od T-clubu, Městských služeb a hlavní výhru „Škodu Karoq“, kterou na týden věnovala společnost Auto UL a.s.


Dětský den otevřených dveří byl pořádán ve spolupráci se statutárním městem Ústí nad Labem v rámci Projektu Zdravé město a MA 21.


Velký zájem nás velice potěšil. Dokážeme říci, že akci navštívilo více jak 1 500 dětí. Sportovní a dovednostní soutěže si ti nejmenší velice užívali. Nadšení a radost s pozitivními reakcemi ostatních návštěvníků jsou pro nás odměnou a důvodem, proč podobné akce pořádat i v dalších letech. Velké poděkování patří nejenom našim zaměstnancům, kteří akci připravili, ale také ostatním účastníkům, kteří měli připravené soutěže a především sponzorům, bez kterých by se tento den nemohl uskutečnit,“ uvedl výkonný ředitel společnosti, Ing. Libor Turek, Ph.D.