Logo DPmÚL

Další dva trolejbusy brázdí ústecké silnice

07. 10. 2014
Vůz Škoda 27 Tr Solaris s evidenčním číslem 610 již není osamocený, dočkal se svých bratrů a další dva vozy té samé typové řady zakoupené v rámci IPRM Mobilita můžete potkat na ústeckých silnicích.


Foto: P. Šašek 

Pro osvěžení uvádíme základní charakteristiku těchto vozů, které dodala Škoda Electric a.s. a nesou čísla 611 a 613.


Foto: P. Šašek 

Jedná se opět o třínápravové čtyřdveřové nízkopodlažní kloubové 18metrové trolejbusy značky Škoda 27 Tr Solaris, „ uvedl Ing. Radek Chobot, výkonný ředitel Dopravního podniku města Ústí nad Labem.


Foto: P. Šašek 

Každý z nových vozů je vyroben pro minimálně 145 osob, z toho 50 osob sedících. Pro větší pohodlí cestujících během nastupování a vystupování lze využít funkci tzv.“kneeling“, čili jakési pokleknutí vozu v zastávce, čímž dojde ke snížení výšky nástupní hrany.  Dalším zajímavým bezpečnostním prvkem pro cestující jsou dveře vybavené systémem zajištění proti sevření cestujícího se zpětným otevřením při kontaktu s překážkou. Průchozí prostor uvnitř trolejbusu je zcela bez schodů a u druhých dveří je umístěna manuálně ovládaná plošina pro vozíčkáře.


Foto: P. Šašek 

Vozy této třídy jsou standardně poháněny zadní nápravou, vzhledem ke specifičnosti terénu v Ústí nad Labem budou všechny nově vyráběné vozy nadstandardně a výjimečně vybaveny prostřední hnací nápravou.


Foto: P. Šašek 

Technický popis trolejbusu Škoda 27 Tr Solaris:

délka:  18 000 mm

šířka:  2 550 mm

výška:  3 450 mm

výkon:  240 kW                          

max. rychlost:  65 km/hod             

celkový počet cestujících:  167


Foto: P. Šašek 

Celý tým Dopravního podniku přeje všem našim cestujícím mnoho příjemně strávených kilometrů.