Logo DPmÚL

Čemu se vyvarovat při nákupu SMS jízdenky?

15. 02. 2012
SMS jízdenka je alternativní možností zaplacení jízdného.

Zákazníci DPmÚL a.s. ji mohou využívat již od roku 2008.
Prostřednictvím SMS zprávy lze zakoupit základní plnocennou jízdenku přestupní v hodnotě 18 Kč včetně DPH s platností 60 minut. Jízdenka platí ve všech tarifních zónách kromě zóny 431.

Jízdenku si může cestující objednat odesláním  SMS zprávy ve tvaru MDJ na číslo 902 06.

Službu může využívat vlastník mobilního komunikačního zařízení, který má aktivovanou službu Prémium SMS. Pokud ji aktivovanou nemá, může si ji zdarma aktivovat u svého mobilního operátora.

SMS jízdenka je doručena přibližně do dvou minut od odeslání požadavku. Odeslání požadavku ale neznamená zaplacení jízdného, neboť poplatek za SMS jízdenku je účtován až za SMS se SMS jízdenkou. Proto smí cestující do vozu nastoupit až s přijatou platnou SMS jízdenkou. Nastoupí-li cestující do vozu bez přijaté platné SMS jízdenky, porušuje smluvní přepravní podmínky a vystavuje se riziku uložení sankce.

Stane-li se, že cestujícímu není jízdenka doručena do dvou minut od odeslání požadavku, může v tom být více příčin. Cestující nemá aktivovanou službu prémium SMS, nemá dostatečný kredit, nebo jde o technický problém. V žádném případě ale nemůže nastoupit do vozu bez SMS jízdenky. Pro přepravu si musí zakoupit jiný jízdní doklad a na nedoručenou nebo pozdě doručenou SMS jízdenku může podat reklamaci. Reklamace přijímáme telefonicky na bezplatné infolince 800 100 613, osobně v informačním centru DPmÚL v Revoluční ulici číslo 26, nebo e-mailem na .

Co je tedy základní zásadou při využívání SMS jízdenky?

NIKDY NENASTUPOVAT BEZ PŘIJATÉ PLATNÉ SMS JÍZDENKY ! ! !