Logo DPmÚL

Bezpečněji - dvoufaktorově

10. 11. 2020
Vážení cestující, do portálu předplacené karty www.kartabezuctu.cz se od 16. listopadu budete přihlašovat bezpečněji – dvoufaktorově. To znamená, že kromě přístupového jména a hesla budete vstup potvrzovat ještě SMS klíčem.

Zkontrolujte si své údaje

Když se 16. listopadu přihlásíte do portálu předplacené karty, zobrazí se vyskakovací okno s Vašimi profilovými údaji: e-mail, tel. číslo, heslo pro komunikaci, tel. číslo pro pasivní přístup. Zkontrolujte, zda jsou údaje aktuální a případně je upravte.

Detailnější informaci najdete v odpovědi na níže položené dotazy nebo nám můžete i zavolat na číslo 495 800 665.
 
Zároveň prosím počítejte s tím, že 13. až 15. listopadu probíhá plánovaná odstávka portálu.
 
Vaše předplacená karta
 
Jak funguje dvoufaktorové přihlášení?

  1. Do portálu zadáte své přihlašovací údaje: číslo karty nebo e-mail a heslo
  2. Na mobil vám přijde ověřovací SMS klíč, přepište ho do portálu
  3. Hotovo, jste přihlášeni

Které údaje si musím aktualizovat při přechodu na dvoufaktorovou autentizaci?

  • Profilový e-mail – E-mailová adresa, kterou se přihlašujete do portálu předplacené karty a kam vám přijde nové heslo, pokud původní zapomenete.
  • Profilové telefonní číslo – Na toto číslo vám posíláme aktivační kód a SMS klíče pro přihlášení do portálu nebo změny nastavení. Pokud ztratíte Profilové telefonní číslo, změníte si ho z bezpečnostních důvodů jedině na pobočce ČSOB.
  • Heslo pro komunikaci – Shodné heslo pro všechny vaše dosud přidané karty, které nahrazuje dosavadní bezpečnostní otázku a odpověď na otázku. Heslo si kdykoli změníte v menu „Moje karty“.
  • Telefonní číslo pro pasivní přístup (pokud máte) – Číslo pro uživatele vaší karty, který má do portálu pasivní přístup, např. vaše dítě. Na toto číslo mu bude chodit SMS klíč pro potvrzení vstupu do portálu.