Logo DPmÚL

6. 4. 2017 bude v Ústí nad Labem jezdit MHD bez omezení

05. 04. 2017
Řidiči Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s. se NEPŘIPOJÍ k plánované stávce, která se bude konat 6. 4. 2017.
Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. navýšil od 1. 1. 2017 mzdy řidičům a reagoval tak na nařízení vlády č. 336 o nejnižších úrovních zaručené mzdy.

Nová kolektivní smlouva, která vstoupila v platnost 1. 1. 2017, již zohledňuje nástupní hodinovou mzdu dle nařízení vlády a řidiči Dopravního podniku města Ústí nad Labem si tak oproti jiným, a to nejen v Ústeckém kraji, výrazně polepšili. Stalo se tak i díky spolupráci se statutárním městem Ústí nad Labem. 

„Na základě externího vlivu jsme se přizpůsobili legislativním požadavkům a navýšili mzdy řidičů v souladu s nařízením vlády. Toto navýšení mezd řidičů představuje pro DPmÚL zvýšení mzdových, resp. provozních nákladů, počínaje rokem 2017, o 7 713 tis. Kč,“ dodává Ing. Libor Turek, Ph.D., výkonný ředitel společnosti. 

„Vedení Dopravního podniku se k problematice ohodnocení řidičů postavilo velmi zodpovědně a řidičům opravdu navýšilo mzdy do tzv. základní složky mzdy. Nedošlo k ponížení odměn ani jiných prémií, jako v jiných dopravních firmách. Naši řidiči tak nemají reálný důvod se ke stávce připojit, proto městská hromadná doprava v Ústí nad Labem bude samozřejmě v provozu i dne 6. 4. 2017 bez omezení, na kdy je plánována stávka krajských linek,“ uvádí Jan Hampejs, předseda odborové organizace Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s.

„Dle reakcí z řad zaměstnanců jsou u nás řidiči od 1. 1. 2017 spokojení. Vyjednávání o kolektivní smlouvě bylo velmi náročné, ale nakonec jsme se shodli a řidiči Dopravního podniku města Ústí nad Labem nemají důvod stávkovat,“ uvádí Ing. Tomáš Pavel, personální manažer.