Jak a kde si zakoupím časovou jízdenku k platební kartě?

Jak a kde si zakoupím časovou jízdenku k bezkontaktní platební kartě?

Pro nákup časové jízdenky k bezkontaktní platební kartě si klient musí zřídit svůj účet na eShop EOS (dpmul.cz - eShop EOS) nebo si zaregistrovat své osobní údaje a platební kartu na přepážce Zákaznického a informačního centra DPmÚL. Po dokončení registrace na eShop EOS DPmÚL si klient může k zaregistrované platební kartě dále kupovat časové jízdenky v pohodlí z domova v režimu 7/24. 

Jak zjistím, kdy mi končí platnost časové jízdenky?

V účtu eShop EOS, v notifikačním e-mailu s upozorněním na blížící se konec platnosti časové jízdenky, na terminálech nebo validátorech ve vozidlech MHD po volbě funkce „Info o kartě“ a přiložení platební karty ke čtečce zařízení a na přepážkách Zákaznického a informačního centra DPmÚL po předložení bezkontaktní platební karty.

Jak zjistím cenu časové jízdenky?

Cena časové jízdenky je stanovena Tarifem DÚK. V průběhu nákupu se cena automaticky vypočítává podle tarifní kategorie klienta, zvoleného období platnosti a zónové platnosti. Více informací naleznete na www.dpmul.cz  (Záložka „Ceník jízdného“ nebo „Jízdné“).

Můžu mít jednu časovou jízdenku na více kartách?

Časovou jízdenku je možné vázat pouze k jedné platební kartě. V případě potřeby (např. konec platnosti karty) lze časovou jízdenku převést na novou kartu.

Mohu si koupit časovou jízdenku s odloženou platností?

Při nákupu časové jízdenky s 30 denním a delším obdobím platnosti lze zvolit počáteční datum platnosti až 15 dní od data nákupu.

Mohu zakoupit časovou jízdenku k virtuální bezkontaktní bankovní kartě nahrané v mobilu či hodinkách?

Ano, ale registrovat ji lze pouze na přepážce Zákaznického a informačního centra, s možným přiřazením do eShopu. Nelze ji registrovat v eShop EOS přes platební bránu. Odbavení časového jízdného pak musí probíhat výhradně virtuální kartou.

Jak mám nastavit platnost časové jízdenky při platbě převodem z účtu?

Při platbě převodem z účtu dochází k převodu peněz mezi bankami a to může trvat i několik dní (volné dny, svátky). Z tohoto důvodu je nutné s touto lhůtou počítat, protože dokud není platba připsána na účet DPmÚL, časová jízdenka nemůže být k platební kartě přiřazena. 

Jsou moje osobní údaje včetně čísla platební karty zaregistrované do E-shopu v bezpečí?

Bezpečnostní nastavení celého systému je v souladu se všemi zákony, včetně nařízení GDPR. Informace o bankovních kartách jsou ukládány v zabezpečeném prostředí, které podléhá nejpřísnějším požadavkům PCI DSS. Odbavení probíhá přes zašifrovanou podobou čísla platební karty. 

Proč je časová jízdenka platná až za 60 minut od času jejího zakoupení? 

Veškeré informace o platnosti časových jízdenek se uchovávají ve virtuálním prostředí, protože dopravce nemá oprávnění je zapisovat na platební kartu. Aby se informace přenesla do všech zařízení vozidel MHD a do všech kontrolních zařízení pověřených osob, vyžaduje tento proces určitý čas. U vozidel s nástupem všemi dveřmi lze časovou jízdenku použít ještě před uplynutím stanoveného času, ale při kontrole je klient povinen předložit kromě platební karty i doklad o zaplacení časové jízdenky. 

U jakého dopravce DÚK mohu časovou jízdenku zakoupenou k platební kartě použít? 

Časovou jízdenku zakoupenou k platební kartě lze využít pouze na linkách provozovaných DPmÚL. Pokud klient využívá při svých cestách i jiného dopravce DÚK, musí si pořídit čipovou kartu DÚK a k této kartě si zakoupit časovou jízdenku. 

Jak se odbavím časovou jízdenkou přiřazenou k platební kartě, musím ji vždy přikládat k odbavovacímu zařízení?

Platební karta s časovou jízdenkou se přikládá ke čtečce terminálu pouze v linkách MHD se zavedeným nástupem předními dveřmi a na výzvu přepravního kontrolora ke čtečce jeho kontrolního zařízení.

Mám novou platební kartu, která má stejné číslo uvedené původní na kartě, přehraje se na ni stávající platná časová jízdenka automaticky ze staré platební karty?

Ne. Časová jízdenka zůstává stále na staré platební kartě. Platební kartu po expiraci, avšak s platnou časovou jízdenkou,lze využívat do doby konečné platnosti časové jízdenky, nebo ji lze převést na novou platební kartu v Zákaznickém a informačním centru DPmÚL nebo eShop EOS.

Můžu v režimu Check in/Check out použít čipovou kartu DÚK?

Ne, lze se pouze odbavit na časové jízdné nahrané na této kartě nebo zaplatit z elektronické peněženky papírovou jízdenku na terminálu u řidiče.