Informační centrum

Zákaznické a informační centrum

Kontaktní adresa:

Revoluční 26
401 11  Ústí nad Labem

Telefon:

475 258 183

E-mail:

info(zavináč)dpmul.cz

Otevírací doba:

pondělí – pátek:
6:00 - 18:00

sobota

7:00 - 12:00

Bezplatná infolinka:

800 100 613


 

Dopravní dispečink

Telefon:

475 211 547

Tisková zpráva

9.4.2018
Časté dotazy k nařízení vlády na slevy v dopravě

Ústí nad Labem – Zákazníci Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s. v posledních několika dnech často volají a zajímají se, jak se nové nařízení vlády, které má platit od 10. června 2018, dotkne cestujících v městské hromadné dopravě a zda slevy
pro důchodce a studenty budou i na linkách DPmÚL a.s. Vzhledem k tomu, že v Nařízení vlády ČR chybí podpora pro linky MHD, může aplikace tohoto nařízení přinést značné problémy zejména v integrované dopravě, kde právě v rámci integrace došlo ke sjednocení cen.

Od 1. ledna 2016 je Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. součástí integrovaného dopravního systému Doprava Ústeckého kraje (DÚK). Všichni dopravci zapojení do systému DÚK se řídí tarifem zřizovatele integrovaného dopravního systému, kterým je Krajský úřad Ústeckého kraje. V tuto chvíli se Krajský úřad i ostatní krajští koordinátoři celou problematikou a nařízením vlády zabývají a budou ještě jednat s ministerstvem dopravy. V současné chvíli tudíž není v silách zaměstnanců naší společnosti zodpovídat na jakékoliv dotazy týkající se nařízení vlády a jeho aplikaci v rámci DÚK do doby, než budou dokončena jednání s ministerstvem dopravy a než Krajský úřad Ústeckého kraje rozhodne, jak se nařízení vlády promítne do tarifu DÚK.

Děkujeme všem zákazníkům za pochopení. 

SMS JÍZDENKA

Pro nákup částečně integrované mobilní jízdenky - tzv. SMS jízdenky pošlete SMS zprávu ve tvaru MDJ na číslo 90206. Jízdenka stojí 20 Kč
(+ cena SMS zprávy dle Vašeho tarifu u operátora), je přestupní a platí 60 minut jen v zóně 101 a to jak u spojů Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s., (DPmÚL), tak u spojů Dopravců Ústeckého kraje (DÚK). Nelze jí využít u vlaků Českých drah. 

Daňový doklad k SMS jízdence si můžete vytisknout na www.smsjizdenky.cz.