Informační centrum

Zákaznické a informační centrum

Kontaktní adresa:

Revoluční 26
401 11  Ústí nad Labem

Telefon:

475 258 183

E-mail:

Otevírací doba:

pondělí – pátek:
6:00 - 18:00

sobota

7:00 - 12:00

Bezplatná infolinka:

800 100 613


 

Dopravní dispečink

Telefon:

475 211 547

Tisková zpráva

1.6.2018
Free-WIFI ve vozech MHD a na zastávkách v centru města

Ústí nad Labem – Z pověření vedení města nabídne Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. cestujícím od 4. června 2018 bezplatné připojení k internetu nebo-li Free-WIFI. Zařízení bude nainstalováno do dvaceti autobusů, dvaceti trolejbusů a na čtrnáct zastávek MHD v centru města.

Do dnešního dne byla bezplatným připojením k internetu vybavena pouze dvě vozidla městské hromadné dopravy, a to jeden autobus a jeden trolejbus. ,,Věříme, že navýšením počtu míst s bezplatným připojením k internetu se zvýší komfort cestující veřejnosti při cestování MHD nebo čekání na svůj pravidelný spoj. Cestou do práce nebo do školy si budou moci cestující vyřídit svou e-mailovou korespondenci, přečíst si aktuální zprávy nebo se podívat na předpověď počasí. Mladí tuto službu určitě ocení pro využití na sociálních sítí. Připojení bude také umožňovat přímý vstup na webový portál www.dpmul.cz , kde se mohou cestující dozvědět aktuální novinky z dění v Dopravním podniku města Ústí nad Labem a.s., informace o dopravních omezeních nebo si na vyhledávači spojení najít informace o odjezdech. Samozřejmostí bude možnost navštívit facebookové stránky DPmÚL“, uvedl Ing. Libor Turek, Ph.D., výkonný ředitel společnosti.

Vozidla městské hromadné dopravy vybavená Free-WIFI budou nasazována téměř na všechny linky MHD, a tak se s nimi budou moci cestující setkávat na všech periferiích města Ústí nad Labem a přilehlého okolí.

Free-WIFI instalována na zastávkách MHD jsou situována pouze v centru města. Konkrétně v zastávkách Mírové náměstí, Revoluční, Hlavní nádraží, Divadlo, Hraničář a Malá Hradební.

A jak vozidla a zastávky vybaveny bezplatným připojením k internetu cestující poznají? Každé vozidlo bude z vnější strany, v oblasti dveří a uvnitř vozu opatřeno samolepkou Free-WIFI, v modro-červeno-bílém provedení. Stejnými samolepkami pak budou označeny i označníky na zmíněných zastávkách MHD.

Vzhled samolepky z vnější strany vozidla.


Vzhled samolepky uvnitř vozidla a na zastávkách.

 

 


SMS JÍZDENKA

Pro nákup částečně integrované mobilní jízdenky - tzv. SMS jízdenky pošlete SMS zprávu ve tvaru MDJ na číslo 90206. Jízdenka stojí 20 Kč
(+ cena SMS zprávy dle Vašeho tarifu u operátora), je přestupní a platí 60 minut jen v zóně 101 a to jak u spojů Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s., (DPmÚL), tak u spojů Dopravců Ústeckého kraje (DÚK). Nelze jí využít u vlaků Českých drah. 

Daňový doklad k SMS jízdence si můžete vytisknout na www.smsjizdenky.cz.