Informační centrum

Zákaznické a informační centrum

Kontaktní adresa:

Revoluční 26
401 11  Ústí nad Labem

Telefon:

475 258 183

E-mail:

Otevírací doba:

pondělí – pátek:
6:00 - 18:00

sobota

7:00 - 12:00

Bezplatná infolinka:

800 100 613


 

Dopravní dispečink

Telefon:

475 211 547

Tisková zpráva

20.4.2018
Preventivní kontrolní akce

Ústí nad Labem – Ve druhém týdnu měsíce dubna letošního roku proběhla preventivní akce přepravních kontrolorů ve spolupráci s Městskou policií Ústí nad Labem. V rámci prevence v boji proti cestujícím využívajících služeb městské hromadné dopravy bez platného jízdního dokladu, se přepravní kontroloři v uskutečněné akci zaměřili na dodržování přepravně tarifní kázně v oblastech s nejvyšším výskytem těchto cestujících. Po dobu akce přepravní kontroloři na zastávkách a ve vozidlech kontrolovali cestující, zda mají platný jízdní doklad. V případě, že neměli platný jízdní doklad, měli možnost zaplatit přirážku v hotovosti nebo si zakoupit jízdní doklad u řidiče vozidla, jinak byli vyloučeni z přepravy.  

Preventivní akce byla zaměřena na linky číslo 51 a 57 v úseku mezi zastávkami Jungmannova – Skalka/Mojžíř v době od 12:00 do 18:00 hodin. Během 5 pracovních dnů bylo na lince číslo 51 celkem zkontrolováno 7 426 cestujících a na lince číslo 57 celkem 8 042. Za celý týden tak přepravní kontroloři zkontrolovali celkem 15 468 cestujících, z tohoto počtu 1 150 jich bylo vyloučeno z přepravy, protože neměli platný jízdní doklad a odmítli zaplatit přirážku v hotovosti nebo si zakoupit jízdenku u řidiče vozidla. Cestujících, kteří při kontrole neměli platný jízdní doklad, ale měli zájem o jeho zakoupení, bylo mnohem méně, a to konkrétně 543 cestujících. Jízdenku bylo možné si zakoupit u řidiče, přepravních kontrolorů nebo si ji poslat prostřednictvím služby SMS jízdenky.

,,Cílem celé této akce je naučit lidi kupovat si jízdenky, a tak platit za službu, kterou využívají. Kdo nemá platný jízdní doklad, nemůže s námi cestovat. Akce byla velice pozitivně vnímána cestující veřejností, která si pravidelně zakupuje časové kupóny. Cítili se ve vozidlech bezpečněji, a proto bych rád poděkoval přepravním kontrolorům, strážníkům městské policie a řidičům,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Ing. Libor Turek, Ph.D.

,,Rádi bychom akce v podobném rozsahu opakovali, ale bohužel z důvodů organizačních a personálních možností to v současné době není reálné. V tuto chvíli nemáme naplněný počet přepravních kontrolorů. V případě zájmu o tuto pozici se mohou s dotazy obrátit na personální útvar naší společnosti. Bližší informace jsou rovněž na našich webových stránkách,“ uvedl Milan Hrudka, vedoucí přepravní kontroly.


SMS JÍZDENKA

Pro nákup částečně integrované mobilní jízdenky - tzv. SMS jízdenky pošlete SMS zprávu ve tvaru MDJ na číslo 90206. Jízdenka stojí 20 Kč
(+ cena SMS zprávy dle Vašeho tarifu u operátora), je přestupní a platí 60 minut jen v zóně 101 a to jak u spojů Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s., (DPmÚL), tak u spojů Dopravců Ústeckého kraje (DÚK). Nelze jí využít u vlaků Českých drah. 

Daňový doklad k SMS jízdence si můžete vytisknout na www.smsjizdenky.cz.